Lyžařská škola | Adrenalin sport s.r.o. - Rafting-Salza

Lyžařská škola Kořenov / instruktorský kurz

Lyžařská škola Pinguin Kořenov

Sjezdovky: Bavorák, Rejdice, Sklarska Poreba, Harrachov + permice, Pod Štěpánkou atd...

Učíme vždy jeden na jednoho, skupinová výuka po dohodě

Cena 700,-/hodina ( pokud dítě za dvě hodiny nelyžuje, tak  50% školného vracíme )

Platba pouze kartou předem po objednání nebo na kopci před hodinou.

cena vč. permice na danou výuku (kromě Harrachova)

platba vždy předem - pokud dítě odmítne před koncem hodiny školné nevracíme

info o volných hodinách na telefonu 704 122 227

učíme každý den od 8.00 do 16.00

hodina má vždy 50 minut

nejsme babysitting, ale lyžařská škola

pokud dítko nechce, tak ho nenutíme


 

Kurz instruktor lyžování - instruktor lyžování

Získání osvědčení Instruktor lyžování je nezbytnou podmínkou pokud se chcete věnovat práci instruktora. Náš lektorský tým Vám během celého školení bude předávat své cenné zkušenosti, protože ví, že bez dobrých základů se jen těžko z člověka stane  schopný instruktor lyžování.

 

Základní kurz pro instruktory lyžování

Po úspěšném absolvování kurzu instruktor lyžování účastníci obdrží licenci: Instruktor základního lyžování  (platnost licence je časově neomezená). Jedná se o osvědčení, které lze využít pro komerční, zájmová a školská zařízení. Pro školská zařízení vydáváme na základě absolvování tohoto kurzu licenci Instruktor školního lyžování (platnost licence je časově neomezená). Naše vzdělávací středisko je držitelem akreditace MŠMT. S licencí Instruktor základního lyžování lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích - níže. Účast na kurzu není jiným způsobem limitována.

Program - základní kurz instruktorů lyžování

  • Teoretická část - Lyžařská výzbroj a výstroj, údržba výzbroje, metodika výuky, organizační a právní předpisy, bezpečnost a první pomoc.
  • Praktická část - Praktická výuka lyžování - pátek večer - sobota celý den a neděle dopoledne

Organizace - základní kurz instruktorů lyžování

Lektor: Tomáš Skála,  Jan Štejfa,
Místo konání: Skiareal Rejdice
Termíny konání:

termín:

13.-15.12.2024

Sraz na hotelu ...  večeře v pátek od 18.00, tak doražte a večer ještě popovídáme......hotel Čert - Kořenov 376 - tel 704122227

 

Sobotru upřesníme v pátek

Pokud Vám nevyhovují uvedené termíny (případně nejsou uvedena přesná data), tak nám prosím napište e-mailovou zprávu o Vašem předběžném zájmu. Budeme vás informovat ihned po vypsání dalšího termínu. Nemáme konečný termín možnosti podání přihlášek. Po obsazení kurzu instruktora lyžování se přijímání přihlášek ukončí. Je velmi těžké odhadnout, kdy se školení s největší pravděpodobností obsadí.

Cena: 4500,- Kč

Cena zahrnuje ubytování , stravování (snídaně, večeře), poplatek MÚ a organizační poplatek . Úvodní den kurzu se začíná v podvečer a poslední den končí snídaní. Účastníky základního či doškolovacího kurzu lyžování nebo snowboardingu (pokud tyto kurzy probíhají souběžně) na vyžádání ubytujeme společně.
Skipasy vyjdou za víkend na max 300,-/osoba - toto není v ceně

Přihlášky: 

e-mailem na adresu info@adrenalin-sport.cz
Na základě přihlášky vám budou s přiměřeným časovým předstihem před kurzem zaslány pokyny k nástupu a podrobnější informace o kurzu.
 

Kontakt a informace:

Informace o přihláškách a fakturaci - Tel. +420 704 122 227


 
O sněhové situaci se lze informovat na www.rejdice.cz

Podrobnější informace jsou uvedeny níže.


Podrobné informace pro kurzy instruktora lyžování

Využití licence instruktor základního lyžování (instruktor školního lyžování)

Na základě tohoto kurzu lze vést hodiny ve všech oblastech: Komerční, zájmová a školská zařízení. Pro školská zařízení vydáváme na základě absolvování tohoto kurzu licenci „Instruktor školního lyžování“. Naše vzdělávací středisko je držitelem akreditace MŠMT. S licencí Instruktor základního lyžování lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích - níže. Účast na kurzu není jiným způsobem limitována.Kvalifikace je nezbytná pro výuku na školních výcvikových zájezdech.
Celá řada našich účastníků vyučuje v komerčních školách v různých zimních střediscích. Získání zaměstnání instruktora lyžování je vždy výsledkem jednání s potenciálním zaměstnavatelem.
Máme také informace o našich instruktorech, kteří s naší licencí vyučovali i v USA, Rakousku, Francii, Norsku atd..
Pořádáme také doškolovací kurzy prodlužují licenci. Lze obnovit i časově propadlou licenci. 

Náročnost kurzů instruktor lyžování

Výuka lyžování je oblastí tohoto sportu, kde čistě sportovní výkonnost jezdce není nejdůležitější. Kvalitní instruktor lyžování musí rozumět technice lyžování, chápat a využívat didaktické postupy a aplikovat vhodné metody výuky (to vše si osvojí na kurzu).
Cílem kurzu instruktor lyžování je naučit účastníky vyučovat lyžování. Z hlediska výkonnosti v jízdě na lyžích musí být instruktor zdatný do té míry, aby byl schopen svým budoucím žákům ukázat určité prvky metody výuky (např. oblouky, jízdu šikmo svahem atd.). Předvést je musí pomalými pohyby a v nízké rychlosti, tak aby je svěřenci z hlediska techniky co nejlépe pochopili. Instruktor lyžování tedy nemusí být rychlým jezdcem.
Účastníci kurzu jsou rozděleni do družstev podle výkonnosti.

Podmínky pro účast na kurzu instruktor lyžování

Přijetí do kurzu není vyjma věku nijak omezeno. Kurz může absolvovat i účastník mladší 18 let a po úspěšném absolvování získá licenci. Osvědčení Instruktor lyžování je možné pak plně využít až po dovršení věkové hranice 18 let.
Pokud vyučuje svoje svěřence instruktor s licencí ve věkovém rozmezí: 15 – 17 let, tak při výuce musí asistovat další držitel platné licence, který je starší 18 let a převezme na sebe právní odpovědnost za žáky či klienty. Takže je reálné stát se držitelem licence a pak vyučovat i před dovršením 18 let, ale musí při výuce asistovat starší instruktor lyžování.

Místo a terény pro výcvik

Kurzy lyžování jsou organizovány ve skiareálu Rejdice popř. okolních areálech. Velké množství přírodního sněhu je zapříčiněno vysokou nadmořskou výškou a specifickým mikroklimatem, které v Kořenově  panuje. V areálu jsou samozřejmě sněhová děla. Zimní sezóna tady běžně začíná na konci listopadu a končí v polovině dubna. Sníh na svazích však zůstává většinou ještě mnohem déle. V Kořenově je bohatý a pestrý výběr sjezdovek, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušené jezdce.

Termíny kurzů instruktor lyžování a instruktor školního lyžování

Termíny kurzů instruktor lyžování a instruktor školního lyžování jsou časovány v první polovině prosince, začátkem ledna a na konci března. První polovina prosince je charakteristická malým počtem dalších lyžařů a snowboardistů na sjezdovkách a poměrně chladnými teplotami po celý den. Začátek ledna se vyznačuje větší sněhovou pokrývkou a vhodnými teplotami. Na konci března i začátkem dubna je překvapivě velmi spolehlivá sněhová pokrývka. Často bývá mnoho slunečních dnů. Je nutné přiznat, že při slunných dnech je sníh odpoledne měkčí.Kořenov je touto dobou málo zaplněná jinými turisty.

Metoda výuky kurzů lyžování a školního lyžování

Důležitým cílem instruktorského kurzu je účastníka proškolit tak, aby se z něj stal kvalitní instruktor lyžování, což představuje: primárně umět naučit lyžování téměř kohokoliv. Tento cíl je obdobný v komerční a školní výuce, a tak se náš lektorský tým nevyhraňuje ani na jednu z těchto oblastí. Naše kvalifikace má univerzální platnost.

Kurzy lyžování metodicky řídí Mgr. Jan Štejfa, který je držitelem kvalifikace Učitel lyžování a zkušenosti o lyžování také nasbíral v roli trenéra u reprezentace ČR .a pomáhá metodiku výuky koordinovat na základě svých dlouholetých zkušeností s spořádáním školních kurzů a se školením instruktorů. Naše metoda výuky se snaží propojit poznatky z výuky v praxi - konkrétně z vlastní lyžařské školy, také zkušenosti z vlastního skiservisu a lyžařského obchodu, dále ze školních kurzů a zkušenosti ze závodního lyžování i na mezinárodním úrovni.

Program kurzu instruktor lyžování

Kurz je rozdělen na teoretickou a praktickou , které se vzájemně zkoordinovány. Praktická výuka je časována dopoledne a odpoledne. Po skončení otevírací doby lanovek a vleků pak kurz navazuje přednáškami. Přednášky jsou zařazeny před večeří nebo po večeři dle aktuálního programu.

Teoretická část
Lyžařská výzbroj a výstroj, údržba výzbroje, metodika výuky, organizační a právní předpisy, bezpečnost a první pomoc.
Praktická část
Praktická výuka lyžování.

Ubytování

Účastníky základního či doškolovacího kurzu lyžování nebo snowboardingu (pokud probíhají souběžně) ubytujeme na vyžádání společně. Ubytování účastníků je v tradiční horské chatě. V případě většího počtu zájemců o jeden termín kurzu, je ve stejném termínu zorganizován paralelní kurz v dalším penziónu. Veškerý program a dění kurzu: strava, ubytování, přednášky, zábava tak probíhá vždy v jednom objektu. V každém objektu je vždy maximálně 15 frekventantů, což přispívá k přátelské atmosféře.


Adr-rek-ude-28117